Астрите са красиви цветя, познати у нас като Димитровчета и Богородички. Те не са капризни и цъфтят с пищни цветове в разнообразни ярки багри.
Какво представляват?
Тези красиви цветя са родом от Азия. Те са едногодишни растения с добре развита коренова система, добре облистени. Засаждат се както от семена и разсад, така и чрез луковици. Можете да ги отглеждате на открито в градината, в саксии или в сандъчета на терасата. Познати са много разновидности – игличести, кичести, алпийска и много други. Цъфтят в края на лятото и началото на есента в розово, червено, бяло, жълто и лилаво. Астрите ще внесат в градината ви цвят и настроение. Комбинират се добре и с други цветя. С тях може да оформите красиви букети и флорални аранжировки. Освен това са издръжливи дълго след откъсване.
Видове астри
Ние предлагаме невероятно разнообразие от Димитровчета. Високи, средни ниски видове, както и такива цъфтящи в лилаво, розово, бяло, синьо и др. Сортовете джудже могат да се отглеждат в саксии и цъфтят пищно.
Как се отглеждат астри?
Тези красиви цветя не са капризни и се отглеждат лесно дори и съвсем начинаещи. Достатъчно е да знаете някой основни неща за астрите и можете да се справите с отглеждането им съвсем прилично.
Време за засаждане
Най-подходящото време за засаждане на астрите в градината е пролетта (в края на април и началото на май). Димитровчетата могат да се засеят и през есента, но в този случай трябва след засаждане да се покрият, за да не измръзнат.
Място
Астрите са топлолюбиви и е добре да им изберете слънчево място. Повечето сортове обаче биха могли да растат и на полусянка. Градинските астри са студоустойчиви и не се нуждаят от защита през зимата. Добре е обаче да им сменяте мястото. Добри техни предшественици са невенът и тагетисът.
Почва
Богородичките предпочитат лека плодородна почва с неутрална киселинност. Преди засаждането на цветята е добре да подхраните почвата. По-високите сортове се нуждаят от опори. Оставете достатъчно разстояние между тях, защото някои видове имат широки храсти. Задължително премахвайте плевелите.
Поливане
За астрите е важно поливките да са редовни. Особено в горещите летни дни не бива да оставяте почвата да изсъхне. Но не бива и да прекалявате. Задържането на вода е пагубно за тях. Не е добра идея да ги засаждате на терен, богат на подпочвени води. Важно е също така след всяко поливане да разрохквате почвата, за да не се образува кора.
Торене
Астрите се нуждаят от редовно подхранване. За целта използвайте минерални торове. Препоръчваме ви да заложите на специално разработените кристални торове за цветя, тъй като те съдържат всичко необходимо за правилното им развитие.
Как да ги предпазим от вредители?
Както всяко растение и астрите могат да станат жертва на болести или вредители. За да ги предпазите, ви препоръчваме да използвате биологични препарати. При нас ще намерите биофунгициди и бионсектициди, съдържащи растителни екстракти, които не само защитават, но и лекуват растенията.
Защо да се доверите на sortovisemena.bg?
При нас ще намерите както семена, така и голямо разнообразие от пролетни луковици за директна сеитба. Разнообразието от сортове ще задоволи и най-капризния вкус. Партньорите ни са доказани професионалисти. При нас ще намерите всичко необходимо за отглеждането на избраните от вас астри. Ще получите и съвет от нашите агрономи ако срещнете затруднение при отглеждането им.
Пазаруването е лесно и удобно чрез нашия сайт.